رنگ بازیکن چگونگی بازداشت اطلاعات پرسپولیس

رنگ: بازیکن چگونگی بازداشت اطلاعات پرسپولیس اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کیفرخواست مشایی و هنگامه شهیدی صادر شد/ اتهام بعضی دانشجویان امنیتی است ، دادستان تهران

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور کیفرخواست در مورد رحیم‌مشایی با سه عنوان اتهامی و هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد و گفت: پرونده‌های نامبردگان

کیفرخواست مشایی و هنگامه شهیدی صادر شد/ اتهام بعضی دانشجویان امنیتی است ، دادستان تهران

دادستان تهران: کیفرخواست مشایی و هنگامه شهیدی صادر شد/ اتهام بعضی دانشجویان امنیتی است

عبارات مهم : ایران

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور کیفرخواست در مورد رحیم مشایی با سه عنوان اتهامی و هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد و گفت: پرونده های نامبردگان به زودی جهت محاکمه به دادگاه ارسال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پنجمین جلسه دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران طی امسال با حضور معاونان و سرپرستان نواحی دادسرا، سرپرستان دوایر نظارت دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران و بیست نفر از قضات تحقیق بعضی نواحی دادسرا، روز شنبه هشتم تیر ماه با حضور به ریاست جعفری دولت آبادی دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار گردید.

کیفرخواست مشایی و هنگامه شهیدی صادر شد/ اتهام بعضی دانشجویان امنیتی است ، دادستان تهران

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اوضاع خاص کشور بعد از اقدام امریکا در خروج از برجام؛ و با اظهار این که دستگاه قضایی باید خود را جهت مقابله با شرایط تازه آماده کند، افزود: اکنون که آمریکا دو نشانه عمده مشمول بر اعمال تحریم ها و دامن زدن به ناامنی، نارضایتی و تنش ها را دنبال می کند، مسؤولیت ما بیش تر شده است است.

جعفری دولت آبادی کارها آمریکا جهت دامن زدن به پرسشها اجتماعی در کشور عزیزمان ایران را مستلزم آماده بودن مسؤولان کشور از جمله دادستانی در مقابله با جلوه های مجرمانه این کارها دانست و در خصوص ماهیت این برنامه ها، به شکل گیری ائتلاف غربی عربی عبری علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اشاره نمود و اظهار داشت: این ائتلاف قبلاً هم بوده، ولی امروزه پررنگ تر شده است و آمریکا تلاش دارد با خروج از برجام، کشورهای اروپایی و بعضی کشورهای مرتجع عرب را علیه کشور عزیزمان ایران همراه کند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور کیفرخواست در مورد رحیم‌مشایی با سه عنوان اتهامی و هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد و گفت: پرونده‌های نامبردگان

تلاش در جهت منزوی کردن کشور عزیزمان ایران در صحنه بین المللی و دامن زدن به نارضایتی ها، دو مصداق دیگر از برنامه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بود که دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به آن اشاره نمود و در تبیین این برنامه ها گفت: نمی توان مدعی شد که منشا همه نارضایتی ها، آمریکا هست، ولی تلاش های آمریکا بر این است که تمام گروه های معاند و در راس آن منافقین را علیه جمهوری اسلامی متحد کند و تحرکات امنیتی اشرار و گروهک ها در مرزهای شرقی کشور مصداقی از این گونه تلاش ها هست؛ اگر چه که چنین اقداماتی طی چهل سال اخیر سابقه داشته ولی آمریکایی ها به عنوان مصداق صریح این آیه قرآنی که «صم بکم عمی فهم لایعقلون» از شکست های خود در این حوزه عبرت نمی گیرند.

جعفری دولت آبادی اهداف دیگر آمریکا علیه جمهوری اسلامی را مشمول بر تبدیل پرسشها اجتماعی کشور عزیزمان ایران به مباحث امنیتی، شدت یافتن پرسشها اقتصادی مردم، ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی، جنگ روانی و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ذکر نمود و افزود: دشمن درصدد گره زدن پرسشها اجتماعی و اقتصادی به حوزه امنیت است و کوچک ترین واقعه در کشور عزیزمان ایران را به نحو گسترده بازتاب می دهد و در سطح وسیع به آن می پردازد. هم چنین تمرکز بر چهار بازار مهم اقتصادی مشمول بر ارز، سکه، ملک و ماشین که طی چند ماه اخیر متلاطم شده است است به وضوح نمودار است و اگر چه که نگرانی مردم از تلاطم این بازارها طبیعی و قابل انتظار است و طبیعی است مردمی که شب می خوابند و صبح مطلع می شوند قیمت خودروها به نحو غیرمتعارف زیاد کردن یافته دلواپس شوند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص علت عدم تاثیر این تلاش ها در دهه های اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در گذشته، کشور عزیزمان ایران درگیر جنگ بود. ارتحال حضرت امام و گزینش سریع مقام معظم رهبری به وسیله مجلس خبرگان و دیگر پرسشها حادث در سال های اولیه انقلاب اسلامی، مانع از آن بود که جمهوری اسلامی با تبلیغات دشمن ناکارآمد نشان داده شود؛ ولی امروزه که پرسشها جنگ و مانند آن موجود نیست، دشمن زمینه را جهت اقداماتی که تلقی ناکارآمدی نظام را در ذهن مردم پررنگ کند فراهم دیده و نمونه آن، آشوب های دی ماه و اسفند ماه بود که دشمن تلاش کرد ضمن ایجاد ناامیدی در مردم نگرانی را به بدنه افکار عمومی انتقال دهد.

کیفرخواست مشایی و هنگامه شهیدی صادر شد/ اتهام بعضی دانشجویان امنیتی است ، دادستان تهران

براندازی نظام، برنامه تازه دشمن است

جعفری دولت آبادی تلاش جهت براندازی نظام را برنامه تازه دشمن خواند و با اشاره به چنین اقداماتی علیه نظام اظهار داشت: در گذشته بحث استحاله نظام و عوض کردن مواضع کشور عزیزمان ایران در قبال منطقه و رژیم غاصب اسراییل، حمایت از جنبش های آزادی بخش، انرژی هسته ای و مانند آن مطرح بود؛ ولی بحث براندازی رویکرد تازه دشمن است و آمریکا غافل از این است که کشور عزیزمان ایران قابل مقایسه با بعضی کشورهای منطقه نبوده و باید گفت همان گونه که حمله آمریکا به کشور عزیزمان ایران در دهه شصت در منطقه طبس به شکست مفتضحانه انجامید، هرگونه تعرض به کشور عزیزمان ایران با شکست مواجه خواهد شد آیا که کشور عزیزمان ایران سرزمین شیران است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از جنگ رسانه ای دشمن علیه جمهوری اسلامی نیز غافل نماند و با اشاره به تاریخ انقلاب اسلامی، اظهار داشت: با ورق زدن تاریخ انقلاب اسلامی روشن می شود که هجمه های رسانه ای در هیچ برهه ای از وقت تا این حد نبوده است و لذا آن ها به هر امری متوسل می شوند و حتی در مورد محمد ثلاث که جلوی چشم همه مردم آن جنایت ها را مرتکب شد، آمریکا مدعی بی گناهی وی گردید و علت چنین اقداماتی، شدت یافتن جنگ روانی در داخل است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور کیفرخواست در مورد رحیم‌مشایی با سه عنوان اتهامی و هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد و گفت: پرونده‌های نامبردگان

لزوم توجه زیاد به پرونده های کلان اقتصادی و ارزی

جعفری دولت آبادی از معاونین دادستان و قضات دادسرا خواست با درک شرایط حساس کشور، در انجام وظایف خود زیاد اهتمام ورزند و از سرپرستان نواحی 22 (جرایم اقتصادی)، 36 (پولی – بانکی)، 28 (جرایم کارکنان دولت) و 33 (امنیت) خواست که در خط اول مبارزه تلاش بیش تری نمایند.

کیفرخواست مشایی و هنگامه شهیدی صادر شد/ اتهام بعضی دانشجویان امنیتی است ، دادستان تهران

وی با ذکر دو مثال، وظیفه سرپرستان نواحی دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران و به خاص چهار ناحیه پیش گفته را مهم خواند و از جمله با اشاره به یک پرونده ارزی که در سال 1395 مفتوح و اخیراً به صدور کیفرخواست از ناحیه دادسرای پولی – بانکی منتهی شد، اظهار داشت: از سی و هفت متهم این پرونده فقط جهت پانزده نفر کیفرخواست صادر شده است و در خصوص تعدادی از آن ها نیز قرار منع تعقیب صادر شده است است و پرونده نسبت به تعدادی از متهمان بدون اتخاذ تصمیم اقدام شده است هست. در تبیین عملکرد دادسرا در این پرونده باید گفت در جرایم ارزی نمی توان به متهمان نگاه عادی داشت بلکه نقش این متهمان در اخلال نظام اقتصادی به گونه ای است که انتظار می رود تعداد قرارهای منع تعقیب در این پرونده ها به حداقل برسد. البته این بیان به منزله مجاز دانستن ظلم نمی باشد، ولی قرار نیست دلالان ارز از این در دادسرا داخل و از در دیگر خارج شوند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به حوادث بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان مثال دیگری جهت ضرورت درک اوضاع کشور اشاره نمود و افزود: نباید بنا بر آزادی افرادی باشد که در این آشوب ها دستگیر شده است اند و کسانی که در خیابان ها خودروهای پلیس را آتش زدند باید بازداشت و تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

جعفری دولت آبادی به مقایسه شرایط فعلی کشور با دهه شصت و ضرورت عوض کردن رویکردها پرداخت و افزود: در آن ایام، کشور درگیر کارها مسلحانه گروهک های معاند بود، ولی امروزه متهمان اقتصادی کشور را در مخاطره قرار داده اند؛ به گونه ای که هنوز تحریم ها شروع نشده، چهار بازار ارز، سکه، املاک و ماشین ملتهب گردیده است.

وی ضمن تاکید مجدد بر وظایف چهار دادسرای کلیدی تهران، از نجفی معاون اول دادسرا خواست در تأمین نیروی انسانی و تخصیص دیگر امکانات به این نواحی اقدام نماید.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران هم چنین از سرپرستان این نواحی خواست با دستگاه های اجرایی، پلیس و نهادهای امنیتی همکاری کنند تا اوضاع بازار سامان یابد که مستلزم کارها قاطعانه است و مناسب است قضات قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور مصوب 1369 که احکام خوبی را در بر دارد مرور نموده و اجرایی نمایند.

جعفری دولت آبادی از سرپرستان این نواحی خواست با قرارهای منع تعقیب به خاص در مواردی که گردش مالی قابل توجه هست، به سادگی موافقت نکنند و در ذکر مثال اظهار داشت: در بحث سکه، هنگامی که دو نفر پنجاه و نه هزار سکه خریداری نمایند چه تصوری در افکار عمومی ایجاد خواهد شد؟

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اعلام این که دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان پنجاه نفری که سکه های زیادی خریداری نموده اند را بررسی خواهد کرد افزود: اگر چه که دولت اعلام کرده است فروش این میزان سکه جهت جمع آوری نقدینگی بوده هست، ولی جای پرسش دارد که آیا فروش این حجم از سکه به افراد موجب کم کردن قیمت سکه شده است است؟

بررسی فروش انبوه سکه به افراد

جعفری دولت آبادی با اشاره به بعضی ابهامات و اظهار نظر بعضی بازدیدکنندگان در اینترنت از جمله این بیان که «دادستان و رییس شرکت بازرسی کل کشور از ورود به مساله سکه ها نگرانی دارند»، اظهار داشت: در بحث حقوق عامه تصریح شد که دادستان نباید به جای دستگاه اجرایی بنشیند، ولی تاکید می شود که دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران از ورود به عنوان نگرانی ندارد، ولی بدهید لحاظ که دولت اعتقاد است که باید تعهدات خود را ایفا نماید، عنوان را در دست بررسی دارد.

جعفری دولت آبادی از سرپرستان نواحی دادسرا خواست که وقت بیشتری بگذارند؛ تا چنین پرونده هایی از حوزه دیدشان پنهان نمایند و به خاص سرپرستان دادسراهای اقتصادی، پولی – بانکی شهید مقدس و کارکنان دولت حساسیت خود نسبت به پرونده ها را ارتقاء دهند.

وی در خصوص طرح بعضی ایرادها نسبت به پرونده های مطرح در دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران به خاص از سوی بعضی مسوولان کشوری، به عنوان مثال به متهمان اتفاق خیابان پاسداران اشاره نمود و در توضیح اظهار داشت: در ملاقاتی که اینجانب با زندانیان داشتم، اکثر متهمان مدعی بودند که در آشوب اسفندماه حضور نداشتند و توجیهاتی جهت حضور خود در محل ارائه می دادند؛ این در حالی است که بعید است تمامی دستگیرشدگان در ساعات نیمه شب در حال رفتن به منزل بستگان خود بوده باشند!

اتهام متهمان خیابان پاسداران آشوب و اغتشاش است

جعفری دولت آبادی از قضات ناحیه 33 خواست اصل را بر تعقیب قضایی متهمان دستگیر شده است در جریان آشوب ها قرار دهند و افزود: متهمان اتفاق پاسداران کشور را به آشوب کشاندند و جهت این که صدای وحدت جایگزین اغتشاشات، همدلی جایگزین اعتراضات و امنیت جایگزین ناامنی ها شود، مورد نیاز است قضات نواحی اختصاصی که ذکر شد، بیش تر تلاش نمایند.

اتهام بعضی دانشجویان امنیتی است

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن انتقاد از اظهار نظر بعضی مسوولان نسبت به احکام محکومیت چند دانشجو، اظهار داشت: تعداد دقیق متهمان مشخص نیست ولی در تماس تلفنی دادستانی با وزارت علوم نام شش نفر ذکر شده است و این در حالی است که به موجب گزارش وزارت اطلاعات اتهام بعضی دانشجویان امنیتی بوده و مرتبط با جریاناتی است که عوامل آن در آشوب های دی ماه سال گذشته دستگیر شده است اند.

جعفری دولت آبادی اظهار نظر بعضی افراد دائر بر این که شرکت در تظاهرات جرم نیست را فاقد مبنای قانونی دانست و اظهار داشت: شرکت در تظاهرات غیرقانونی و دعوت به آشوب و ناامنی جرم است و از بعضی مسوولان انتظار می رود از چنین اظهار نظرهای بی مبنایی اجتناب نمایند و اگرچه دادستانی تاکنون در برابر چنین اظهاراتی سکوت نموده ولی اعلام می شود که اگر چنین بیانات خلاف واقع ادامه یابد، اوضاع متهمان این پرونده ها اعلام خواهد شد و البته این امر مانع از آن نیست که دادگاه حین محاکمه یا پیگیری به اعتراض در صورت عدم احراز قصد مجرمانه، حکم دیگری صادر کند.

وی از وزارت علوم خواست اسامی دانشجویان را اعلام کند تا عنوان مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از موضوعاتی که دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران خطاب به معاونان دادسرا طرح کرد، ضرورت اطلاع رسانی به دادستان در پرونده های مهم بود.

جعفری دولت آبادی با اشاره به بیانات رییس قوه قضاییه در مراسم هفتم تیر اطراف حمایت قوه قضاییه از امنیت اقتصادی، اظهار داشت: آیت الله لاریجانی روز سه شنبه (6/4/97) این عنوان را اعلام نمود و چهارشنبه مطلع شدیم که پروژه تله کابین فیروزکوه توقیف شده است است و البته با اطلاع رسانی به دادستانی، عنوان مدیریت شد. و باید توجه کرد که تصمیمات کلان باید بر اساس مقررات و سیاست های قوه قضاییه اتخاذ شود.

لزوم برخورد قاطع با سارقان، اشرار، اخلال گران اقتصادی و آشوب گران علیه امنیت

جعفری دولت آبادی خطاب به قضات حاضر در جلسه اظهار داشت: سارقان، اشرار، اخلال گران اقتصادی و آشوب گران علیه امنیت نباید در امنیت قرار گیرند؛ به خاص هنگامی که که دلایل کافی در پرونده ها موجود هست. هم چنین اطلاع رسانی اطراف توقیف کارگاه ها و مراکز تولیدی مستند به ماده 114 قانون آیین دادرسی کیفری مورد توجه قرار گیرد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به مسئله اطاله دادرسی پرداخت و با بیان این اعتقاد که اسباب علل اطاله دادرسی صرفاً مرتبط با دادسرا نیست بلکه ناشی از بعضی مقررات و هم چنین عملکرد دستگاه های اجرایی و انتظامی در ارائه پاسخ استعلامات یا انجام دستورهای قضایی هست، افزود: بپذیریم که در مواردی هم اطاله دادرسی قابل قبول نمی باشد و مثال آن پرونده یکی از مراجعین بود که از اطاله پیگیری به پرونده اتهامی اش ظرف چهارسال گذشته گله مند بود. مراجعه کننده گفت: آن چه برایش کافی هست، تسریع در محاکمه و تعیین وظیفه پرونده اش است حتی اگر منتهی به محکومیت شود.

علت اطاله دادرسی، عدم مدیریت پرونده ها است

جعفری دولت آبادی خطاب به سرپرستان نواحی تاکید نمود که بر روند پیگیری پرونده ها نظارت نمایند تا مردمِ ناامید از قاضی، به دیگران و از جمله کارچاق کن متوسل نشوند و افزود: خود را جای مردم بگذارید و با توجیه کمبود نیرو، اطاله دادرسی در پرونده ها را طبیعی نخوانید. اعتقاد دارم بیش ترین علت اطاله دادرسی، عدم مدیریت بر پرونده ها است.

وی به سرپرستان نواحی دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران وظیفه نمود آمار پرونده هایی که با اطاله دادرسی مواجه بوده و پیگیری به آن ها طولانی مدت شده است است را تهیه و تحت نظارت و تعلیمات خود زمینه تسریع در پیگیری را فراهم سازند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به اجرایی شدن برنامه دادستانی جهت سال 1397 پرداخت و از سرپرستان نواحی خواست به رغم کمبودها و مشکلات، در اجرایی نمودن برنامه مذکور اقدام نمایند.

کمبود کادر قضایی از جمله مشکلاتی بود که قضات مطرح نمودند و جعفری دولت آبادی با اشاره به استمرار این مشکل، ابراز امیدواری کرد که در امسال نیروی تازه به دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است یابد.

وی ضمن انتقاد از عدم رعایت وقت اداری به وسیله بعضی قضات دادسرا، از سرپرستان خواست در این خصوص نظارت جدی نموده و اسامی قضاتی که به طور مستمر تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج دارند را به معاون اول دادسرا اعلام گردد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با یادآوری بیان مقام معظم رهبری در دیدار مسوولان عالی قضایی دائر بر این که «تبلیغ بایستی به معنای رساندن آن حقیقت به دل مخاطب باشد، نه به گوش مخاطب؛ باید دل مخاطب تحت تأثیر قرار بگیرد» افزود: به عنوان مثال در پرونده حقوق های نجومی و املاک نجومی بارها اطلاع رسانی شده است ولی هنگامی که میان مردم می رویم باز هم این پرسش را مطرح می کنند که شما چه اقدامی کرده اید؟ لذا پاسخ به این پرسش مورد نیاز است که آیا افکار عمومی به رغم اطلاع رسانی در پرونده های قضایی، به حد کفایت حس نمی گیرند و قانع نمی شود.

جعفری دولت آبادی با اعلام این که در پرونده حقوق های نجومی، بعضی مسؤولین با تشکیل پرونده کیفری مخالف بودند و نظر بر عدم ارتکاب جرم داشتند اظهار داشت: دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران در پرونده حقوق های نظامی پنجاه کیفرخواست صادر نموده که تا کنون یازده فقره به محکومیت متهم منتهی شده است است.

بخشی از پرسشها مرتبط با امور قضایی با صدور احکام قاطع مرتفع می گردد

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور سه فقره کیفرخواست موسوم به املاک نجومی مربوط به کارشناسان، وصول هفت میلیارد تومان کسری ثمن از بعضی خریداران و فسخ چهل قرارداد خبر داد. هم چنین در پدیده تجاهر به بی حجابی، با اشاره به محکومیت یکی از متهمان این پرونده به دو سال حبس، در توضیح افزود: در این پرونده دادگاه با توجه به اتهامات مطروحه بیست سال حبس در نظر گرفته و هجده سال آن را تعلیق کرده هست. این دادستانی با اعتقاد به قابل تعلیق نبودن حکم صادره، اعتراض خواهد کرد.

وی صدور چنین حکم قاطعی در پرونده مذکور را موجب فروکش کردن این رویکرد مجرمانه دانست و افزود: به یقین می توان گفت که امروزه بخشی از پرسشها کشور در امور قضایی با صدور احکام قاطع مرتفع می گردد.

صدور کیفرخواست در پرونده های اتهامی اسفندیار رحیم مشایی و هنگامه شهیدی

دولت آبادی از صدور کیفرخواست در مورد رحیم مشایی با سه عنوان اتهامی و هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد و گفت: پرونده های نامبردگان به زودی جهت محاکمه به دادگاه ارسال خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | اظهارات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog